Łukowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działający przy ŁOK zaprasza na uroczystą inaugurację roku akademickiego, która odbędzie się w poniedziałek 25 września 2017 roku o godz. 11.00 w Sali Widowiskowej ŁOK.
Uniwersytet skierowany jest do wszystkich osób 50+, które po zakończeniu pracy zawodowej poszukują nowych form aktywności intelektualnej i kontaktów z ludźmi w podobnym wieku, o podobnych aspiracjach i zainteresowaniach. Uczestnicy mają szeroką ofertę programową pozwalającą zaspokoić zainteresowania zarówno na polu artystycznym, kulturalnym, intelektualnym, a także sportowym.

 

Zapraszamy w czwartek 21 września 2017 roku na Projekt „Patrz Więcej”.
W ramach tego projektu odbędzie się „Festiwal Wajda Schoo & Studio” o godz. 15.00 w Kinie Łuków oraz koncert Tymona Tymańskiego o godz. 19.00 w Sali Widowiskowej ŁOK.
Festiwal filmowy odbywa się z okazji jubileuszu 15-lecia Wajda School & Studio i zakłada projekcję 6-ciu filmów dokumentalnych:

 

Wraz z Sebastianem Ignaciukiem zapraszamy na wystawę fotografiii „Misja: Łuków - Mont Blanc 2017”.
21 czerwca 2017 roku o godzinie 6.00 na najwyższym szczycie Europy Mont Blanc (4810 m n.p.m.) stanęła ekspedycja, wśród której był mieszkaniec Łukowa - Sebastian Ignaciuk, który przygotował bogatą dokumentację fotograficzną z tej trudnej wyprawy.

 

11 września 2017 roku o godz. 15.00 w Galerii PROwizorium Łukowskiego Ośrodka Kultury miało miejsce otwarcie wystawy IPN „Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci. Danuta Siedzikówna Inka 1928–1946”. Wystawa czynna do 15 września 2017 roku. Wstęp wolny. Zapraszamy.
Wystawa została przygotowana w 70. rocznicę zamordowania przez komunistycznych oprawców w murach Więzienia Karno-Śledczego w Gdańsku niezłomnej sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej Danuty Siedzikówny „Inki”. W tej samej egzekucji, przeprowadzonej rankiem 28 sierpnia 1946 r., został zamordowany inny żołnierz mjr. Zygmunta Szendzielarza „Łupaszki” – Feliks Selmanowicz „Zagończyk”.

 

W niedzielę 10 września 2017 roku odbył się szósty i ostatni koncert w ramach „V Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie”. W Parafii pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie wystąpili artyści z Wilna: sopranistka Asta Krikščiūnaitė oraz organistka Renata Marcinkutė Lesieur.
Koncert obejrzało ok. 200 osób. Artyści otrzymali upominki ufundowane przez Urząd Miasta Łuków oraz kwiaty ufundowane przez Kwiaciarnię „Azalia". Mateusz Rzewuski - dyrektor artystyczny tego Festiwalu otrzymał kwiaty od wdzięcznej łukowskiej publiczności za to, że mogą obcować z taką kulturą. Łuków może być dumny z organizacji takiej imprezy w naszym mieście. Burmistrz Miasta Łuków Dariusz Szustek zaprosił na 6. edycję Festiwalu. Także teraz już zapraszamy na pierwszy koncert „VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie” w kwietniu 2018 roku.

 

Zapraszamy na kolejną rockotekę, która odbędzie się w sobotę 9 września 2017 roku o godz. 18.00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Łukowie.
Wystąpią:
- „ParamediX” - zespół serwujący klasykę hard-rockowego, gitarowego grania: rock, punk, heavy metal, z domieszką innych stylów. Wszystko to w składzie trzech osób, które świetnie się dogadują, na scenie i poza nią. Repertuar to tylko i wyłącznie własny materiał, który już nie raz sprawdził się na żywo.
- „Well” - zespół grający mieszankę energetycznych rock'n rollowych brzmień. Na swoich koncertach prezentują własną twórczość przeplataną utworami najważniejszych rockowych artystów polskiej i światowej sceny muzycznej. Skład to klasyczny rockowy kwintet - wokal, 2 gitary, bas i perkusja.

 

 

W sobotę 26 sierpnia 2017 roku o godz. 18.00 w Amfiteatrze w Parku Miejskim w Łukowie odbyło się „Pożegnanie Wakacji 2017". W programie m. in.: występ zespołu z Zamościa „Lolek Orkiestra", który zaśpiewał największe przeboje muzyki hiszpańskiej, portugalskiej, francuskiej oraz włoskiej. Następnie na scenie Amfiteatru nastąpiła prawdziwa uczta muzyczna, czyli projekt „Joe Cocker - śpiewa Jacek Kawalec".
O godz. 20.00 wystąpił znany z serialu „Ranczo” i programu „Randka w ciemno" - aktor Jacek Kawalec, który zaśpiewał największe i ponadczasowe hity legendarnego wokalisty Joe Cockera. Jacek Kawalec wystąpił w obsadzie znakomitych muzyków z całej Polski, w tym m in. ze znanym z występów w zespole De Mono, saxofonistą Robertem Chojnackim.
O godz. 22.00 zaczęła się kolejna już w Łukowie dyskoteka pod gwiazdami i zabawa do północy z DJ Luko.
Poniżej relacja fotograficzna.

 

Wraz z Miastem Łuków zapraszamy na drugą już edycję przeglądu muzycznego „Hip-Hop w służbie Ewangelii".
Impreza odbędzie się w niedzielę 20 sierpnia 2017 roku o godzinie 18:00 w Amfiteatrze Miejskim w Łukowie. Będziemy mogli usłyszeć takich artystów jak: Olsenn z Adamowa, Igor z Warszawy, Wieczny z Radomia oraz łukowskiego zespołu „Stworzeni Do Walki". Gwiazdą wieczoru będzie „Full Power Spirit" z Białej Podlaskiej. W programie oprócz występów raperów zaplanowano również pokazy malowania graffiti oraz świadectwa.